• Nagrobki granitowe

    Szeroki wybór nagrobków z granitu

  • Rzeźba sakralna

    Rzeźba sakralna

  • Stoły, ławy, blaty

    Stoły, ławy, blaty z granitu

Kamieniarstwo nagrobkowe

 

Kamieniarstwo nagrobkowe to zakres usług świadczonych przez zakład kamieniarski PPHU Marek Mazurek dotyczący wykonania nagrobków, rzeźb nagrobkowych oraz galanterii nagrobnej z kamienia. Do prac wykorzystujemy najwyższej jakości materiał kamieniarski pochodzenia krajowego oraz sprowadzany z wielu krajów świata.

Nagrobki, w tym płyty i obudowy nagrobkowe oraz łączone z nimi rzeźby i galanterię, najczęściej wykonujemy z granitów, które charakteryzują się najlepszymi cechami fizycznymi i są niezwykle wytrzymałe na oddziaływania atmosferyczne.

Elementy kamienne poddawane są odpowiedniej obróbce, by nadać im estetyczny wygląd. Najczęściej więc powierzchnia kamienia jest szlifowana i polerowana do uzyskania wysokiego połysku. Czasami taką błyszczącą powierzchnię zestawiamy z kontrastującymi elementami matowymi, by nadać odpowiednie akcenty podkreślające najważniejsze fragmenty projektu. Podobnemu celowi służą również wszelkie łuki, owale i zaokrąglenia, przełamujące standardową formę prostokąta, jaką wymusza na nagrobku przestrzeń kwatery cmentarnej.

Projektując nagrobki, nie ograniczamy się do pojedynczego rodzaju kamienia. Chociaż połączenia różnych, najczęściej dwóch, odmiennych barw są rzadziej wybierane przez klientów – dają piękny efekt dopełniających się nie tylko faktur i tekstur granitu, ale i jego kolorystyki.

W ramach usług kamieniarstwa nagrobkowego oferujemy Państwu: